ANKARA MÜZELERİ PAYLAŞIM HAREKETİ BAŞLIYOR!

Mayıs 8, 2023
VEKAM’ın 2022 yılında desteklemeye başladığı, yürütücülüğünü Doç. Dr. Burcu Zeybek ve Doç. Dr. İlknur Doğu Öztürk’ün yaptığı Marka Kent İletişiminde Müzelerin Rolü: Ankara Örneği projesi, kent marka iletişiminde müzelerin rolünü ve kültürel mekânları daha erişilebilir hale getirmeyi hedefliyor.

Proje kapsamında 18-24 Mayıs 2023 tarihleri arasında motto odaklı bir paylaşımla topluluk oluşturmayı hedefleyen ve müze ziyaretçilerinin deneyimlerini Instagram’da #ankaramüzeleri etiketi altında toplayan bir paylaşım hareketi başlatılacak. Dünyada birçok örneği olan bu paylaşım hareketindeki temel hedeflerden biri de sosyal ağ etkileşimlerini teşvik etmek ve müze ziyaretçileriyle ilgi çekici yollarla bağlantı kurmak.

Marka kent iletişiminde müzelerin rolünü birlikte belirlediğimiz paylaşım hareketine katılmak için, 18-24 Mayıs 2023 tarihleri arasında Ankara Müzeleri’ni ziyaret eden ziyaretçiler, Instagram hesaplarında #ankaramüzeleri ni etiketleyerek dilediği fotoğrafı post olarak paylaşabilecekler. Böylece o hafta içinde hesabını erişime açmış olan tüm ziyaretçilerin paylaşımları, deneyimleri ve görüşleri proje çerçevesinde analiz edilecek.

ÇEK, ETİKETLE, PAYLAŞ !

Paylaşıma katılmak ise son derece kolay;

  • 18-24 Mayıs 2023 tarihleri arasında Ankara müzelerinden paylaşmak istediğiniz fotoğrafı çekin.
  • Veri analizinin yapılabilmesi için fotoğrafı paylaşmadan önce Instagram profilinizi açık hâle getirin.
  • Paylaşımlarınızı #Ankaramüzeleri hashtagiyle  etiketleyin.
  • QR kodu okutarak #Ankaramüzeleri etiketine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kent Marka İletişiminde Müzelerin Rolü: Ankara Örneği projesi, Koç Üniversitesi VEKAM ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenmektedir.