34. Ankara Film Festivali’nde VEKAM Özel Ödülü’nün Sahibi “Laf Aramızda Engürü Kahve” Belgeseli Oldu!VEKAM ve Ankara Uluslararası Film Festivali iş birliğiyle bu yıl “Ankara Hikâyesini Bekliyor” çağrısıyla açılan belgesel ve kısa film yarışmasının kazananı “Laf Aramızda Engürü Kahve belgeseli, 10 Kasım’da gerçekleştirilen kapanış töreninde VEKAM Özel Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Yönetmenliğini Özlem Mengilübörü ve Can Mengilübörü’nün üstlendiği, “Laf Aramızda Engürü Kahve” belgeseli, 1985-2007 yılları arasında Ankara’nın en merkezi yerlerinden biri olan Konur Sokak’ta yer alan, o dönem Ankara’da yaşayan ve düşünsel, yazınsal, sanatsal üretim yapanların iletişim ve buluşma mekanı haline gelen Engürü kahvesi çevresindeki tanışıklıkların, rastlaşmaların, kesişmelerin yol açtığı üretimler üzerinden 1990’lar Ankara’sının politik, toplumsal, kültürel iklimine bir bakış sunmaktadır.

Ankara ve çevresi ile ilgili görsel işitsel belleğin zenginleştirilerek kent araştırmalarına katkıda bulunulmasına destek olmak amacıyla açılan yarışma çağrısının seçici kurulunda akademisyen Prof. Dr. İpek Çelik Rappas, belgesel yönetmeni Kerime Senyücel ve AFF Koordinatörü Armağan Biet yer aldı.