Ankara’daki Diplomatik Misyonlar

Mayıs 6, 2022

12 Mayıs 2022

Yer: Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi, Sabahattin Ali Konferans Salonu

Saat: 13.3o

Ortak Kültür Mirası: Türkiye ve AB Arasında Koruma ve Diyalog-II (CCH-II) Hibe Programı kapsamında Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Ankara Filateli ve Kent Araştırmaları Derneği’nden Dr. Koray Özalp koordinatörlüğünde, Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM), Bilkent Üniversitesi Tarih Bölümü, Rahmi M. Koç Müzesi Ankara, Çankaya Belediyesi ve Bulgar Filatelistler Birliği ortaklığıyla yürütülen , Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılına Doğru: Ankara-Çankaya’daki Türk ve Yabancı Misyonların 50 Yıllık Diplomatik İlişkileri (1920-1970) projesi kapsamında Ankara’daki Diplomatik Misyonlar başlıklı konferans 12 Mayıs 2022 tarihinde saat 13.30’da Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi ,Sabahattin Ali  konferans salonunda fiziki olarak gerçekleşecek.

Konferans sonunda açılacak olan ve proje kapsamında hazırlanan, Ankara’daki Diplomatik Misyonlar adlı sergi 12-27 Mayıs 2022 tarihleri arasında Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.

Proje kapsamında hazırlanan Duvarların Ardında isimli belgesel filminin gösterimi ise 24 Mayıs 2022 tarihinde Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi, Sabahattin Ali  Konferans salonunda  saat 19.30’da izleyicisiyle buluşacak.