Çocuklar için (0-18) Kültürel Miras Çalışmaları Çalıştayı III : Kitap, Çizgi Roman ve Fotoğraf

Ekim 11, 2022

2-3 Kasım 2022

Çocuklar (0-18) için Kültürel Miras Çalışmaları Çalıştayı III: Kitap, Çizgi Roman ve Fotoğraf 

Yer: Pınarbaşı Mahallesi, Şehit Hakan Turan Sokak No: 18     Keçiören- Ankara

Koç Üniversitesi VEKAM, 2019 yılında Çocuklar için (0-18) Kültürel Miras Çalışmaları  adı altında sürekliliği olan yapısı ve kapsamlı alt başlıklarıyla kültürel miras konusunda hem Türkiye’de hem de dünyada yapılan örnekleri sunarak, bu konuda çalışanlar için yeni fikirlerin oluşmasını ve sürdürülebilir kültürel miras eğitimini desteklemeyi hedefleyen bir çalıştay dizisi başlatmıştır.

2019 yılında ilki çocuklar için yapılan ve kültürel miras çalışmalarını genel bir perspektifle ele alan, çalıştayın ikincisi 29-30 Nisan 2021 tarihinde Öğretmen Odaklı Uygulamalar teması altında pandemi nedeniyle çevrimiçi gerçekleşmiştir.

2-3 Kasım 2022 tarihlerinde Kitap, Çizgi Roman ve Fotoğraf  temasıyla hibrit olarak gerçekleşecek olan üçüncü çalıştay, yüz yüze olarak kayıtlı katılımcılarla gerçekleşirken, zoom üzerinden çevrimiçi de izlenebilecektir.

Çalıştay kapsamında konuşmaların yanı sıra kayıtlı katılımcılarla yüz yüze atölye çalışmaları da gerçekleştirilecektir. Çalıştay dili Türkçe ve İngilizcedir. Simultane çeviri olacaktır.

Çalıştaya, çevrimiçi ve yüz yüze katılım için kayıt gerekmektedir.

PROGRAM <<

ÖZET KİTABI <<

ATÖLYELER HAKKINDA <<

Önemli Notlar:

* Yüz yüze katılımcı sayısı 60 kişi ile sınırlıdır.

* Çalıştaya , yüz yüze katılacak katılımcıların 28 Ekim 2022 tarihine kadar  kayıt yaptırması gerekmektedir.  Yüz yüze kayıt onayları katılımcılara mail ile bildirilecektir.

*Zoom kayıtları için bir zaman sınırlaması yoktur.

*Yüz yüze kayıtlarda kültürel miras alanında çalışan uzman, öğretmen, akademisyen, lisansüstü ve araştırmacılara öncelik verilecektir.

* Çalıştay kapsamındaki atölyelerden tüm katılımcıların faydalanabilmesi için her katılımcının bir atölyeye kaydolması rica olunur. Atölyelerde simultane çeviri olmayacaktır. Atölye içerik bilgilerini yukarıdaki “Atölyeler Hakkında” dokümanından edinebilirsiniz.