31. ANKARA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ VEKAM ÖZEL ÖDÜLÜ18 Şubat 2020 – 30 Mart 2020

Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM) ve Ankara Uluslararası Film Festivali Ankara Hikâyesini Bekliyor !

Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM) ile Ankara Uluslararası Film Festivali iş birliğiyle bu yıl “VEKAM Özel Ödülü” verilecek.

31. Ankara Uluslararası Film Festivali’ne başvuran filmler arasından seçilecek Ankara temalı belgesel veya kısa film “VEKAM Özel Ödülü”nün sahibi olacak. Ödül’ün seçici jürisindeyse, Kerime Senyücel (Belgesel Yönetmeni), Prof. Dr. Seçil Büker (Akademisyen) ve Dr. İpek A. Çelik Rappas (Akademisyen) yer alacak.

Başvurularda Ankara Uluslararası Film Festivali’nin Ulusal Belgesel ve Ulusal Kısa Film Yarışması yönetmelik koşulları aranıyor ve katılımcıların filmlerini 25 Mart 2020 tarihine kadar göndermeleri bekleniyor. Bunun yanı sıra, belgesel ya da kısa filmin görsel ve estetik niteliği kadar, ele aldığı konunun Ankara kent merkezi veya ilçeleri kapsamında bir araştırmaya dayandırılarak kurgulanmış olması tercih nedenidir.

Başvurular, Ankara Uluslararası Film Festivali’nin yarışma takvimi içerisinde alınıp değerlendirildikten sonra kazanana 10.000 TL’lik ödülü takdim edilecektir.

*Ödüle hak kazanan eserin bir kopyası VEKAM Kütüphanesi ve Arşivi’nde kaynak olarak değerlendirip akademik araştırmalara açılacaktır.