Marka Kent İletişiminde Müzelerin Rolü: Ankara Örneği Proje Sonuç Değerlendirme Toplantısı

Mayıs 16, 2024

24 Mayıs 2024 | Çevrim içi

Koç Üniversitesi VEKAM’ın 2022 yılında desteklemeye başladığı, yürütücülüğünü Doç.Dr. Burcu Zeybek ( İstanbul Üniversitesi) ve Doç. Dr. İlknur Doğu Öztürk’ün (Doğuş Üniversitesi) yaptığı Marka Kent İletişiminde Müzelerin Rolü: Ankara Örneği başlıklı araştırma projesi, kentlerin marka iletişimi yönetimleri kapsamında müzelerin çekici unsurlar olarak algılanması konusunda tespitlerde bulunmayı ve marka kentlerin iletişim sürecinde müzelerin rolünü tespit etmeyi amaçlamış ve proje kapsamında 2023 yılında , Ankara’da bulunan özel ve devlet müzelerinin ve ziyaretçilerinin katılımıyla #AnkaraMüzeleri etkiketi altında bir paylaşım hareketi başlatılmıştır.

24 Mayıs 2024 tarihinde 11.00-12.30 saatleri arasında düzenlenecek olan çevrim içi toplantıda, Prof. Dr. Pınar Eraslan Yayınoğlu’nun ( İstanbul Üniversitesi, Emekli öğretim üyesi) Gelenekselden Dijitale Kent Markası İletişimi: Uygulama ve Örnekler başlıklı çerçeve konuşmasının ardından, 2023 yılında başlatılan paylaşım hareketi ve proje sonuç bulguları proje yürütücüleri Doç. Dr. Burcu Zeybek ve Doç. Dr. İlknur Doğu Öztürk tarafından ilgilileri ile paylaşılacaktır.

Toplantı çevrim içi ve Türkçe dilinde gerçekleşecektir. Katılım için lütfen kayıt olunuz.

*2023 yılında proje kapsamında gerçekleşen müze profosyonellerine yönelik eğitim programı ve paylaşım hareketi T.C. Kültür ve Turzim Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenmiştir.

PROGRAM <<

Kayıt