Geçmiş Etkinlikler
KOLOMBİYA BÜYÜKELÇİLİĞİ: TÜRKİYE’DE ALTI VERİMLİ YIL

Koç Üniversitesi VEKAM’ın 2014 yılında başlattığı aylık konferanslar kapsamında güz döneminin ikinci konuşması birçok farklı dilde basılmış 27 kitabı bulunan ve halen Kolombiya'nın Ankara Büyükelçisi olarak görev yapan Juan Alfredo Pinto Saavedra tarafından gerçekleştirilecekti

Devamını Oku
16
Kasım 2017, Perşembe
Konum: Türk-Amerikan Derneği (TAD)
ANKARA’DA İZ BIRAKAN MİMARLAR III : ŞEVKİ VANLI

23 Ekim 2017, Pazartesi günü Başkent Üniversitesi ve Koç Üniversitesi VEKAM işbirliği ile hazırlanan "Ankara'da İz Bırakan Mimarlar" panel serisinin 3.sü saat 14:00'te Ankara Bağ Evi'nde gerçekleşecek.

Devamını Oku
23
Ekim 2017, Pazartesi
Konum: Koç Üniversitesi Ankara Bağ Evi
ANKARA’NIN EVCİL HAZİNESİ: ANKARA KEDİSİ

Koç Üniversitesi VEKAM Aylık konferans serisine Dr. S. Tarkan Özçetin'in 19 Ekim tarihinde TAD konferans salonunda Ankara Kedisi üzerine vereceği konferansıyla yeniden başlıyor.

Devamını Oku
19
Ekim 2017, Perşembe
Konum: Türk Amerikan Derneği (TAD)
OSMANLI ANADOLUSU’NDA TİCARET VE ÜRETİM SEMPOZYUMU

Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Cambridge Üniversitesi  Skiliter Centre for Ottoman Studies Araştıma Merkezi arasında 2016 yılında Osmanlı Dönemi Anadolusunun Sosyo -Ekonomik tarihi üzerine 3 yıllık ortak bir proje geliştirme ka

Devamını Oku
28
Eylül 2017, Perşembe
Konum: Koç Üniversitesi Ankara Bağ Evi
ANKARA’DA İZ BIRAKAN MİMARLAR II : VEDAT DALOKAY-NEJAT TEKELİOĞLU

12 Mayıs 2017, Cuma günü Başkent Üniversitesi ve Koç Üniversitesi VEKAM işbirliği ile hazırlanan "Ankara'da İz Bırakan Mimarlar" panel serisinin 2.si saat 14:00'te Ankara Bağ Evi'nde gerçekleşecek.

Devamını Oku
12
Mayıs 2017, Cuma
Konum: Ankara Bağ Evi
SEMPOZYUM / FOTOĞRAF BELLEĞİ ÜZERİNDEN KENT, KENTLEŞME VE KENTLİLEŞME

Koç Üniversitesi VEKAM, Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği’nin (AFSAD) 40. Yıl kutlamaları kapsamında AFSAD işbirliği ile 20 Nisan 2017 tarihinde fotoğraf belleği üzerinden kent, kentleşme ve kentlileşme temasını ele alan bir sempozyum düzenleyecektir.

Devamını Oku
20
Nisan 2017, Perşembe
Konum: Ankara Bağ Evi
19.YÜZYILDAN 20. YÜZYILA OSMANLI İMPARATORLUĞU MÜCADELE KOLEKSİYONCULARIN SEÇKİSİ ATILIM ÜNİVERSİTESİNDE

Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM) ve Koleksiyoncular Derneği işbirliği ile Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı onuruna hazırlanan 19. Yüzyıldan 20. Yüzyıla Osmanlı İmparatorluğu: Mücadele sergisi, Tanzimat’ın ilanından Kurtuluş Sav

Devamını Oku
17
Nisan 2017, Pazartesi
Konum: Atılım Üniversitesi Kadriye Zaim Kütüphanesi
BAŞKENT ANKARA’DA KÜTÜPHANELER VE KÜTÜPHANECİLİK MESLEĞİNİN GELİŞİMİ

---

Devamını Oku
30
Mart 2017, Perşembe
Konum: Milli Kütüphane Yunus Emre Salonu
ANKARA’DA İZ BIRAKAN MİMARLAR : DEMİRTAŞ KAMÇIL – RAHMİ BEDİZ

31 Mart 2017, Cuma günü Başkent Üniversitesi ve Koç Üniversitesi VEKAM işbirliği ile hazırlanan "Ankara'da İz Bırakan Mimarlar" paneli saat 14:00'te Ankara Bağ Evi'nde gerçekleşecek.

Devamını Oku
30
Mart 2017, Perşembe
Konum: Koç Üniversitesi Ankara Bağ Evi
BAŞKENTLİ: OSMANLI’DAN CUMHURİYET’E ANKARA’DA SOKAK VE İNSAN ATILIM ÜNİVERSİTESİN’DE!!

2014 yılında Koç Üniversitesi VEKAM tarafından Murat Akar Küratörlüğünde hazırlanan Başkentli:Başkentli: Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Ankara'da Sokak ve İnsan Sergisi 16-27 Ocak 2017 tarihleri arasında Atılım Üniversitesi Kadriye Zaim Kütüphanesi'nde görülebilecek.

Devamını Oku
16
Ocak 2017, Pazartesi
Konum: Atılım Üniversitesi Kadriye Zaim Kütüphanesi
VEKAM ARAŞTIRMA SUNUMLARI

VEKAM, düzenlediği bu etkinlik ile Araştırma Ödülü ile desteklediği araştırmaları ve kendi bünyesinde araştırmacıların gerçekleştirdiği diğer çalışmaları, kamu oyu ile paylaşmayı ve aynı zamanda araştırmacılar arasında bir bilgi paylaşımı ve iletişim ortamı sağlamayı amaçlamakt

Devamını Oku
23
Aralık 2016, Cuma
Konum: Ankara Bağ Evi
SİVİL MİMARİ BELLEK ANKARA 1930 – 1980 SERGİSİ ATILIM ÜNİVERSİTESİNDE !!

İstanbul,İzmir, Bursa, Kayseri'den sonra Sivil Mimari Bellek Ankara 1930 - 1980 Sergisi yeniden Ankara'da Atılım Üniversitesi'nde Kadriye Zaim Kütüphanesi'nde 19-30 Aralık arasında ziyaretçileri ile buluşmaya devam ediyor!

Devamını Oku
19
Aralık 2016, Pazartesi